Sala weselna – 6 miejsc na wesele które lubimy najbardziej

Sala weselna – 6 miejsc na wesele które lubimy najbardziej

Zdarzyło nam się kilka razy, że Pary pytały nas o dobre miejsce na ślub. Sala weselna. Postanowiliśmy w związku z tym napisać trochę o lokalizacjach, w których czujemy się najlepiej :). Kolejność tutaj nie ma żadnego znaczenia.

Każdy z tych obiektów mieści się w Wielkopolsce. Są to miejsca w większości przypadków przygotowane na mniejsze i średnie wesela, nastawione nie tylko na typową zabawę weselną, ale również na bardziej bankietowy, spokojny wymiar takiego wydarzenia będący dobrym klimatem do rozmów w gronie najbliższych. Każda wskazana sala weselna pozwala bez problemu zrealizować sesję w dniu ślubu. Ostatnią cechą każdego z tych miejsc jest to… że są klimatyczne. Nie są zmanierowane i nie są pompatyczne- czyli są lokalizacjami dla Par, które cenią sobie najbardziej w tym dniu emocje, uczucie i spotkanie z najbliższymi w przyjemnej atmosferze.

Villa Dolsk Natura

villa natura dolsk
Villa Natura – Dolsk

Byliśmy już tutaj parę razy, to sala weselna miesząca się około 50 km od Poznania w miejscowości Dolsk. To miejsce, które można wykorzystać na wiele sposobów. Możliwość zorganizowania plenerowej ceremonii ślubnej, sesji plenerowej, dużego czy nawet małego przyjęcia nie stanowi żadnego problemu. Klimat można opisać jako rustykalny, boho, prowansalski.

Link:
http://villanatura.pl/

Dwór w Wierzenicy

dwor w wierzenicy
Dwór w Wierzenicy

Miejsce, do którego miło wracać :) Mieści się w… Wierzenicy niedaleko Kobylnicy, 30 km od Poznania. Budynek będący głównym obiektem naszych zainteresowań ma bardzo ciekawą historię- jego właścicielem był August Cieszkowski- filozof, który gościł u siebie znamienite osobistości świata literatury i (jakże by inaczej) filozofii. W tym miejscu daje się odczuć że nie jest to kolejny “Dworek”, zbudowany po to, aby czerpać z niego korzyści finansowe. To miejsce jest idealną lokalizacją na kameralne, bezpretensjonalne uroczystości. Tak samo jak w przypadku naszej poprzedniej pozycji, ceremonia plenerowa (czyli ten typ, który lubimy najbardziej ;) , czy sesja w dniu ślubu to czysta formalność, to miejsce jest stworzone do tych okoliczności!

Link:
http://www.dwor-wierzenica.pl/

Dworek Grzebienisko

dwor grzebienisko
Dworek Grzebienisko

Podobnie jak Wierzenica jest ta sala weselna przeznaczona raczej na małe wesela. Przed budynkiem znajduje się niewielki park, w którym można znaleźć kilka bardzo ciekawych kącików do szybkiej sesji w dniu ślubu. Miejsce to również świetnie sprawdza się podczas zdjęcia grupowego czy sesjach portretowych z najbliższymi.

Link:
http://www.dworekgrzebienisko.pl/

Pałac Wąsowo

palac wasowo
Pałac Wąsowo

Klasyk. Naturalny, klimatyczny. Mimo pałacowej zabudowy muśniętej śladem czasu nie ma tutaj wrażenia patetyczności czy udawanej górnolotności. Miejsce jest po prostu autentyczne i tyle. Jest świetną lokalizacją ze względu na otoczenie, które w ciepłe dni wyciąga gości na zewnątrz sali powodując, że całość nabiera bardziej bankietowego, a mniej nastawionego na typową weselną zabawę miejsca. Okolica jest wspaniałym tłem dla zdjęć, czy będzie to sesja plenerowa przy zachodzie słońca, czy może jednak taka przy wschodzie (trzeba wstać czasem o 4 rano), to zawsze znajdzie się tam mnóstwo przyjemnych dla oka zakątków. Bezpośrednie sąsiedztwo Folwarku Wąsowo daje dodatkową perspektywę na poznanie miejsca o zupełnie innym charakterze… ale o tym innym razem ;)

Link:
http://wasowo.pl/

Spot.

spot
Spot.

Parę ładnych lat mieszkaliśmy obok tego miejsca na Dolnej Wildzie w Poznaniu. Sąsiadujący z nim park, znamy jak własną kieszeń, prawie codziennie jeśli nie byliśmy tam na spacerze z psem to na joggingu. Nigdy jednak nie zauważyliśmy tam żadnej pary młodej… do pewnego czasu :) Okazało się, że jest to super miejsce, bowiem można tam zrobić kameralny bankiet. Znajdzie się tam miejsce na portrety, sesję jak i zdjęcie grupowe. Wszystko czego potrzeba do szczęścia. Przy tym jest tam naprawdę przyjemna atmosfera, zobaczcie sami :)

Link:
https://spot.poznan.pl/

Ranczo w Dolinie

ranczo w dolinie
Ranczo w dolinie

Miejsce, które ma wszystkie cechy przez nas pożądane, o których pisaliśmy wcześniej. Dodatkowo, ta sala weselna urządzić małe jak i nawet bardzo duże wesele. Świetny teren szczególnie wiosną, gdy noce zaczynają robić się co raz cieplejsze i dłuższe. Idealna lokalizacja na ceremonię plenerową w rustykalnym kimacie. Jest to urokliwy zakątek utrzymany w konwencji starej zagrody wiejskiej. Po wejściu do Rancza ma się wrażenie, że jesteśmy w skansenie. Cudowne widoki na wrzosowiska i urocze domki hotelowe to bardzo wysublimowane tło do ślubu nietuzinkowych ludzi oczekujących spotkania ze słowiańską naturą. Pełno tu nawiązań do tradycji folklorystycznych, co widać w dekoracjach, architekturze i innych detalach. Obiekt mieści się w sercu Puszczy Zielonki , w Dąbrówce Kościelnej.

Link:
http://www.ranczowdolinie.pl/

No Comments
Post a Comment